Ëmbëlsira pa pjekje

Ëmbëlsirë pa Emër, por me Luleshtrydhe

Ëmbëlsirë pa Emër, por me Luleshtrydhe

Mendoj se gjëja më e vështirë kur sajon një recetë është vendosja e emrit. Po po, pikërisht emri, ja psh kësaj ëmbëlsire mendova t’ia ve emrin… ta quaj… si ta quaj?  Epo, nuk e di. Nejse, po e lë pa emër… për momentin. Kur sajoj […]

Kasatë me Kos dhe Fruta

Kasatë me Kos dhe Fruta

Tani që po afron koha e ngrohtë, fëmijët e mi kërkojnë me ngulm akullore ose kasata. Kasatat me kos dhe fruta të ngrira janë nga më të thjeshtat në listë, mjafton të keni kos, mjaltë dhe çfarëdolloj fruti. Sasia: 6 kasata të mëdha ose 12 […]

Bonbone me maskarpone

Bonbone me maskarpone

Në një nga supermarketet te lagjja mora dy pako me mascarpone meqë ishin me 50% të çmimit (dmth ishin vetëm 5 ditë larg nga dt e skadencës.. se këtu te ne, kshu uljesh si për qejf janë hereziii….nejse). Kur gjej nga këta artikuj që normalisht […]


Këtë e pëlqejnë %d blogues: