charset="UTF-8" /> Bake My Day Happy

Recent posts

Panine të aromatizuara me gjalpë me hudhra

Panine të aromatizuara me gjalpë me hudhra

Unë e dashuroj bukën, por mbi të gjitha adhuroj që ta gatuaj atë vetë në shtëpi. Këtë fundjavë vendosa të bëj panine të aromatizuara me gjalpë e hudhra. Është një recetë e thjeshtë në parim dhe mbi të gjitha mund ti varioni shijet sipas dëshirës, […]

Shpretka të mbushura me oriz dhe erëza

Shpretka të mbushura me oriz dhe erëza

Që herën e parë që kam provuar shpretkat e mbushura nuk kam ndaluar së tentuari ti bëj edhe në shtëpi. Ishte dashuri me shijim të parë sigurisht. Ama nuk ka qënë e thjeshtë ta ribëje në shtëpi këtë pjatë unike, pasi shpesh herë kam dështuar. […]

Eventi TEDx dhe eksperienca ime e pare në katering

Eventi TEDx dhe eksperienca ime e pare në katering

Siç ju kam informuar edhe në instagram edhe në Facebook, javën e kaluar isha pjesë e eventit te TEDx Tirana, por jo në fjalim, të kuptohemi ☺. Këtë vit, TEDx erdhi me një ide të re përsa I përket shërbimit catering të ofruar, ku në […]

Ushqimi i drekës për në shkollë-Java e dytë

Ushqimi i drekës për në shkollë-Java e dytë

Këtë javë filloi shkolla dhe shumë fëmijë u ulën në bankat e shkollës, kush një vit më i madh e kush u ul për herë të parë. Me këtë postim hapet edhe sezoni im i drekave për të marrë me vete në shkollë. E nis […]

Si të përgatitemi për ushqimin e fëmijëve në shkollë

Me fillimin e shkollës fillon dhe stresi se çfarë do tu përgatisim fëmijëve në çantën e ushqimit për të marrë me vete. Unë ua kam dhënë gjithmonë bukën me vete dhe deri më sot nuk kam patur ankesa. Megjithatë me keqardhje vërej se në Shqipëri vazhdon akoma të […]

Smoothie me shalqi dhe luleshtrydhe

Smoothie me shalqi dhe luleshtrydhe

Kisha blerë para pak ditësh një shalqi I cili më doli I papjekur mirë dhe mbi të gjitha pa shije fare. Kohët e fundit shalqiu në tregun shqiptar është bërë si të luash bingo, nuk e di asnjeherë nëse ke qëlluar në shenjë. Meqënëse unë […]

Receta ime e shpejtë e gjalpit të kikirikut

Receta ime e shpejtë e gjalpit të kikirikut

Pak ditë më parë kam postuar një përditësim të shpejtë në faqen time në Facebook, ku ju informoja për rubrikën time të re mbi ushqimin për tu marrë me vete në shkollë. Duke filluar që me postimin e sotëm, po ndaj me ju recetën time […]

Patate të mbushura me fasule dhe pançetë

Patate të mbushura me fasule dhe pançetë

Ndodh ndonjëherë që në shtëpi nuk kam mjaftueshëm përbërës për të gatuar një drekë të mirëfilltë, zakonisht afër fundit të muajit, kur afron data e pazareve 😂. Megjithatë, me pak fantazi dhe pak përbërës kyç të dielën arrita të sajoj një drekë të shpejtë dhe […]