Pije

Pije e ngrohtë me kungull për netë të ftohta vjeshte

Pije e ngrohtë me kungull për netë të ftohta vjeshte

Një nga perimet e mia të preferuara të vjeshtës është pa dyshim KUNGULLI, në të gjithë format dhe ngjyrat e tij. Sapo kungulli fillon e shfaqet në raftet e marketeve unë jam në fazën “ O zoooot kungull, sa mirë”, ndërsa familja ime është në […]

Smoothie me shalqi dhe luleshtrydhe

Smoothie me shalqi dhe luleshtrydhe

Kisha blerë para pak ditësh një shalqi I cili më doli I papjekur mirë dhe mbi të gjitha pa shije fare. Kohët e fundit shalqiu në tregun shqiptar është bërë si të luash bingo, nuk e di asnjeherë nëse ke qëlluar në shenjë. Meqënëse unë […]