Biskota

Pasta sy -sipas variantit tim.

Pasta sy -sipas variantit tim.

Një ndër ëmbëlsirat që kam patur qejf kur kam qenë e vogël (dhe vazhdoj ti kem qejf ende)  kanë qënë pasta sy, ose të paktën kështu ia di emrin unë. Në tentativë e sipër për ti bërë vetë në shtëpi, krijova këtë recetë (them krijova […]

Drithra krokante (crunchy granola)

Drithra krokante (crunchy granola)

Një ndër gjërat që kam kërkuar gjithmonë në pinterest kanë qënë ato që kanë pasur tërshërën si përbërës kryesor. Një ndër to është dhe crunchy granola (ose thënë shqip drithrat krokante-e di që krokante nuk është shqip por kërce sikur nuk më tingëllon mirë) Pasi […]